Cykl spotkań w ogrodach społecznych – Ogrody doświadczania przyrody, czyli z dziećmi w ogrodzie

Kiedy:
14 Maj 2018@17:00 – 19:00
2018-05-14T17:00:00+02:00
2018-05-14T19:00:00+02:00
Gdzie:
ul. Prądzyńskiego 15a
Wilda
60-101 Poznań
Polska
Kontakt:
Kolektyw Kąpielisko
510 044 416

Ogrody doświadczania przyrody – czyli z dziećmi w ogrodzie

Podglądanie kowali bezskrzydłych, zabawa błotem, podlewanie roślin to jedne z ulubionych działań dzieci.
Jak odkrywać z nimi przyrodę, jak uwrażliwiać na naturę a jednocześnie dobrze się bawić?
Zapraszamy do ogrodu otwartego tworzonego także z myślą o najmłodszych.
http://poznandesignfestiwal.pl/2018/04/25/cykl-spotkan-w-ogrodach-spolecznych-ogrody-doswiadczania-przyrody-czyli-z-dziecmi-w-ogrodzie/

Ogród Otwarty

Pomysł ogrodu otwartego powstał w trakcie spotkań i warsztatów z projektantami z pracowni k. opracowujących projekt ogrodu przedszkolnego, w trakcie których udział brali zarówno nauczyciele przedszkola „Kwiaty Polskie” jak też pracownicy Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.
Ogród otwarty ma stanowić połączenie idei ogrodu społecznego i naturalnego miejsca zabaw, otwartego dla dzieci i dorosłych, umożliwiającego wypoczynek nie tylko dzieciom, również ich opiekunom a także mieszkańcom pobliskich kamienic. Miejsca w którym dzieci będą mogły doświadczać przyrody a dorośli odpoczywać. Ogród może być też przestrzenią do integracji rodziców dzieci przedszkolnych, stopniowego oswajania dzieci młodszych z przedszkolem oraz rodzinnych spotkań.
Od maja 2017 przeprowadzane były spotkania warsztatowe i konsultacje z rodzicami, dziećmi, nauczycielami i mieszkańcami sąsiednich kamienic, w trakcie których wypracowano pomysł na zagospodarowanie i funkcjonowanie miejsca. W kwietniu br. ogród udostępniono mieszkańcom.
Ogród powstał w ramach starań Urzędu Miejskiego w Poznaniu przy współpracy z przez Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *